Kolejne inspiracje z wizyty projektowej w Oslo

Wspaniałe wieści płyną z Norwegii! Nasz zespół podczas pobytu na spotkaniu projektowym z partnerem – Fundacją Terram Pacis – miał niepowtarzalną okazję zobaczyć na żywo dzieła sztuki, które stały się inspiracją do powstania jednego z modułów. Zespół miał okazję podziwiać dzieła mistrza norweskiego ekspresjonizmu – Edwarda Muncha.

Dzieła sztuki E. Muncha podziwialiśmy w spektakularnym muzeum poświęconym jego twórczości. Muzeum Muncha (Munch Museum) to jedno z najważniejszych muzeów w Oslo, które poświęcone jest twórczości tego niezwykle ważnego artysty. Znajduje się ono w dzielnicy Bjørvika, w pobliżu Opery Oslo. Muzeum posiada ponad 28 000 dzieł sztuki, w tym ponad 1 200 obrazów, 18 000 rysunków i grafik oraz wiele innych rzadkich dzieł sztuki.

Ekspozycja w muzeum Muncha jest jednym z najważniejszych punktów turystycznych w Oslo i jest niezwykle popularna wśród miłośników sztuki z całego świata. Muzeum posiada nie tylko największą na świecie kolekcję dzieł E. Muncha, ale także wiele innych cennych eksponatów, takich jak prace innych artystów związanych z ekspresjonizmem.

Podczas wizyty w muzeum mieliśmy okazję zobaczyć wiele niesamowitych dzieł sztuki, w tym słynny „Krzyk” oraz „Madonnę”, ale także takie obrazy jak „Wampir” czy „Melancholia”. Te ostatnie dzieła, ze względu na swoją niepowtarzalną ekspresję i styl, stały się inspiracją do powstania jednego z modułów pn. Sztuka emocji i doświadczenia indywidualnego. W ramach wizyty mieliśmy okazję spróbować swoich sił przy tworzeniu własnych dzieł inspirowanych twórczością E. Muncha.

Wyjazd do Norwegii okazał się więc nie tylko ciekawym doświadczeniem kulturowym, ale także inspiracją do twórczej pracy przy kolejnych modułach i grach mentalnych. Wspomnienia z naszej wizyty w stolicy Norwegii stały się także uzupełnieniem modułów w naszym Repozytorium.