Zadanie kreatywne: Romeo i Julia. Wyznanie wszechczasów 

Romeo i Julia to chyba najbardziej rozpoznawalni zakochani w historii kultury i literatury. Motyw ten wielokrotnie eksploatowany był przez teatr, film i literaturę. Zrób research i odszukaj fragmenty słynnej sceny balkonowej w wykonaniu różnych artystów, filmowych i teatralnych, ale nie tylko. Wpisz w wyszukiwarkę hasła: Romeo i Julia, scena balkonowa czy wyznanie miłosne Romea. Może natrafisz na działania performerów, teatrów ulicznych, lalkowych? Być może dokonasz przeglądu filmowych wersji “Romea i Julii”? Zainspiruj się, zobacz, jak inni interpretują słowa tych ikonicznych kochanków? W jakiej scenografii umieszcza się zakochanych w sobie pechowców, jakie choreografie zostały dla nich stworzone, by mogli wypowiedzieć swoją miłość?

Gdy już przekonasz się, że tych przedstawień, pomysłów interpretacyjnych jest mnóstwo, przygotuj swoje własne wyznanie miłosne. Jakich środków użyjesz, by wyznać miłość zależy tylko od Ciebie. Miłość można wytańczyć, wypowiedzieć, przekazać za pomocą gestów lub klasycznie za pomocą specjalnie dobranych słów… Jeśli zechcesz, możesz dodać elementy scenografii, jakiś szczególny kostium, eksperymentalny ruch…

Ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia. Do dzieła!

Moduł: „Od balkonu w Weronie po balkonopodobne zewnętrzne schody przeciwpożarowe w Nowym Yorku… Dlaczego Szekspirowski romans wszechczasów pozostaje nieustającym źródłem inspiracji dla twórców różnych dziedzin sztuki?